Zabieg operacyjny powiększania piersi

Informacje ogólne o zabiegu

powiększanie piersi

Na operację biustu najczęściej decydują się kobiety, które nie są zadowolone z wielkości swoich piersi. Większość zabiegów związana jest właśnie z rozmiarem i polega na wszczepieniu implantów, które mają optycznie powiększyć biust. Plastyka piersi może jednak również dotyczyć zmiany kształtu piersi jeśli pacjentka nie jest z niego zadowolona i pragnie ona skorygować niedoskonałości. Operacja biustu jest jednym z częstszych zabiegów z dziedziny chirurgii plastycznej na jakie decydują się kobiety. W klinice chirurgii plastycznej INGVES CLINIC wykonujemy wszystkie rodzaje korekty wyglądu piersi. Dokładamy wszelkich starań, aby pacjentki czuły się komfortowo oraz staramy się doradzić jaki rodzaj implantów będzie w danym przypadku najkorzystniejszy. 

Powiększanie piersi – zalecenia do zabiegu

Zabieg powiększenia piersi jest zabiegiem operacyjnym wykonywanym w celu powiększenia i podniesienia biustu z następujących powodów:
  1. poprawa kształtu ciała kobiety, która uważa, że wielkość jej piersi jest zbyt mała;
  2. korekcja utraty objętości piersi po ciąży;
  3. wyrównanie wielkości piersi, kiedy istnieją znaczące różnice w wielkości obu piersi;
  4. rekonstrukcja piersi;
  5. przemieszczenie się implantów piersi.

Powiększanie piersi – przyjęcie metody i ostateczny wynik operacji

  1. Kształt i wielkość piersi przed zabiegiem będą wpływały zarówno na metodę leczenia, jak i na ostateczny wynik.
  2. Jeżeli piersi różnią się przed operacją wielkością lub kształtem, to nie jest możliwe, aby były całkowicie symetryczne po zabiegu.
  3. Budowa klatki piersiowej w dużej mierze wpływa na wygląd piersi po operacji.
  4. Deformacja klatki piersiowej lub skrzywienie kręgosłupa powodują, że uzyskanie symetrii piersi po zabiegu staje się niemożliwe.

Powiększanie piersi – przed operacją

Zanim przystąpi się do operacji powiększania piersi należy skonsultować się ze specjalistą, aby wybrać odpowiednie implanty oraz sposób ich wprowadzenia. W klinice chirurgii plastycznej Christoffer Ingves stosuje się implanty wyłącznie od sprawdzonych producentów, które wykonane są z bezpiecznych materiałów. Przed przystąpieniem do operacji należy również wykonać szereg niezbędnych badań.
 

W dniu przeprowadzenia zabiegu korekty piersi przyjmuje się pacjentkę do kliniki. Bezpośrednio na 6 godzin przed operacją należy unikać spożywania posiłków oraz przyjmowania płynów. Zaleca się także, w przypadku palących pacjentek, aby zrezygnować z palenia papierosów na sześć tygodni przed wykonaniem operacji wszczepiania implantów.

Powiększanie piersi – procedura działania lekarza podczas zabiegu

Powiększenie lub podniesienie piersi jest związane z umieszczeniem implantów piersiowych pod gruczołem lub pod mięśniem piersiowym. Cięcia są wykonywane tak, aby były, jak najmniej widoczne i są zlokalizowane pod piersią, wokół bocznej części otoczki brodawki lub w dole pachy. Metoda umieszczania implantów i ich położenie zależy od wyboru pacjentki, budowy klatki piersiowej i decyzji chirurga. Pacjentka planująca powiększenie piersi musi wziąć pod uwagę możliwość ponownej operacji i ewentualnej wymiany implantów.

Powiększanie piersi  – zalecenia po zabiegu

Bardzo istotne jest przestrzeganie wszystkich zaleceń jakie chirurg przekaże po wykonaniu operacji. Pomoże to zapobiec wielu potencjalnym problemom, które inaczej mogłyby wystąpić i wpłynąć na ostateczny kształt piersi lub zwiększyłyby prawdopodobieństwo wystąpienia powikłań. Po wykonaniu operacji pacjentka spędza w klinice zazwyczaj około 24 godzin. Przez około miesiąc po operacji zaleca się noszenie specjalnego biustonosza, który stabilizuje i zmniejsza ruch piersi z wszczepionymi implantami. W tym czasie nie zaleca się ograniczenie wykonywania ćwiczeń fizycznych, aby zapobiec przemieszczaniu się implantów. W pierwszym okresie po wykonaniu zabiegu powiększania piersi ze względu na obrzęk mogą one być większe niż ich docelowy rozmiar. 

Powiększanie piersi – leczenie alternatywne

Powiększenie piersi jest metodą z wyboru. Leczenie alternatywne obejmuje zastosowanie zewnętrznych protez piersiowych lub powiększenie piersi przy pomocy tkanki tłuszczowej. Alternatywne metody leczenia związane są również z pewnymi czynnikami ryzyka i potencjalnymi powikłaniami.

Powiększenie piersi – cel zabiegu

Osiągniecie celu ściśle oczekiwanego przez pacjenta, uzależnione jest między innymi od wieku, stanu skóry, ogólnej kondycji organizmu, osobniczych cech anatomicznych i wielu innych czynników. Osiągnięty efekt może odbiegać od oczekiwań pacjenta, a różnice mogą wynikać z niemożności osiągnięcia przez lekarza określonego rezultatu, mając na uwadze aktualny stan wiedzy medycznej, możliwości techniczne, osobnicze cechy pacjenta i inne. W przypadku przedstawienia przez pacjenta wzorcowego modelu (np. zdjęcia cudzego wizerunku), efekt zabiegu może istotnie różnić się zarówno od modelu wzorcowego, jak i subiektywnych oczekiwań pacjenta. W żadnym wypadku nie może to być podstawą do wysuwania przez pacjenta jakikolwiek roszczeń majątkowych czy reklamacyjnych.

Powiększanie piersi – czynniki ryzyka związane z zabiegiem

Każde leczenie operacyjne obejmuje pewną ilość czynników ryzyka, które mogą wystąpić niezależnie od poprawności wykonania zabiegu medycznego. Stąd też niezwykle istotne jest zrozumienie ryzyka związanego z operacją powiększenia piersi. Podjęcie decyzji o wykonaniu zabiegu jest sprawą indywidualną i polega na porównaniu ryzyka z możliwą poprawą wyglądu ciała. Należy zdać sobie sprawę z tego, że operacja powiększania piersi nie jest zabiegiem ratującym życie a jedynie takim, który może (choć nie musi) poprawić komfort życia pacjenta. Pomimo tego, że w większości wymienione powikłania nie występują u każdego pacjenta, należy każde z nich omówić z lekarzem operującym, aby uzyskać pewność co do podjęcia właściwej decyzji i pełnego zrozumienia ryzyka, potencjalnych powikłań i konsekwencji operacji, jakie niesie ze sobą zabieg.

Formularz kontaktowy